BEŁCHATÓW MÓWI “STOP!” SMOGOWI

Udostępnij
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

W Bełchatowie odbyła się kolejna edycja miejskiej akcji informacyjnej “Stop Smog. Oddech dla Bełchatowa”.

Jak powstaje smog? Dlaczego musimy temu przeciwdziałać? Co możemy jeszcze zrobić dla poprawy jakości powietrza, którym oddychamy? – na te i inne pytania można było znaleźć odpowiedzi podczas miejskiej akcji informacyjnej „Stop Smog. Oddech dla Bełchatowa”, która odbyła się w w Bełchatowie w sobotę, 2 lutego br. 

– Poprawa jakości powietrza jest możliwa, ale wymaga zaangażowania i współpracy wielu środowisk, przede wszystkim jednak wymaga zmiany sposobu myślenia. Aby efektywnie przyczynić się do redukcji niskiej emisji nie wystarczą inwestycje w rozwój systemu ciepłowniczego, musimy zmienić nastawienie do tego ważnego problemu i skorygować nasze codzienne nawyki. Smog jest naszym wspólnym problemem – powiedziała prezydent miasta Bełchatowa, Mariola Czechowska.

Podczas akcji mieszkańcy Bełchatowa i okolic mogli uzyskać informacje m.in. na temat miejskiego programu dotacji na wymianę źródeł ciepła czy porozmawiać z przedstawicielami PEC o podłączeniu domostw do miejskiej sieci ciepłowniczej. Można było także nauczyć się rozpalania pieca metodą „od góry” i dowiedzieć się o  zaletach tej metody i jej wpływie na poprawę jakości powietrza. Do dyspozycji mieszkańców byli też strażnicy miejscy i ochotnicy z OSP Grocholice, którzy zaprezentowali czujki czadu. Także na najmłodszych uczestników spotkania czekało wiele atrakcji.

Powiązane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *