254 dni trwał zakończony właśnie sezon grzewczy w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej. Z ciepła sieciowego dostarczanego przez TAURON korzysta około 800 tysięcy mieszkańców regionu. Grupa wyprodukowała około 9,3 miliona GJ ciepła. W wyniku przyłączeń nowych budynków, moc cieplna dostarczana przez TAURON znacząco wzrosła.
– Nieustannie zachęcamy do korzystania z ciepła sieciowego, jako najbardziej ekologicznego źródła ogrzewania. Dzięki temu rozwiązaniu można wyeliminować dużą część małych i nieefektywnych źródeł domowych, które działają w oparciu o paliwa stałe. Prace związane z przyłączeniami nowych odbiorców do sieci ciepłowniczej trwają przez cały rok. Każde kolejne przyłączenie budynku oznacza mniej indywidualnych pieców i kominów, co ma bezpośredni wpływ na poprawę jakości powietrza w naszym regionie – wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.
TAURON wyprodukował w zakończonym właśnie sezonie około 9,3 mln GJ ciepła. Natomiast sprzedaż ciepła w sezonie grzewczym do klientów końcowych wyniosła 11,3 mln GJ. W wyniku przyłączeń nowych budynków, moc cieplna dostarczana przez TAURON Ciepło w 2022 roku wzrosła o 38 MWt.
Warto pamiętać, że z ciepła sieciowego można korzystać przez cały rok – zarówno do celów ogrzewania mieszkań jak i do ogrzewania ciepłej wody sieciowej. Klienci TAURONA, czyli głównie spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, indywidualnie decydują, jak długo trwa u nich sezon grzewczy.
– Sezon grzewczy jest pojęciem umownym, nasi Odbiorcy indywidualnie decydują, kiedy ogrzewanie zostanie włączone lub wyłączone. Nie stosujemy konkretnego terminu rozpoczęcia lub zakończenia sezonu grzewczego. W okresie przejściowym, wiosną i jesienią, dostawy ciepła reguluje automatyka pogodowa umożliwiająca włączenie lub wyłączenie ciepła do budynku – w zależności od temperatury zewnętrznej – mówi Marcin Staniszewski, prezes spółki TAURON Ciepło.
Źródło: Tauron